Gdzie leczyć alkoholizm ?

17 maja, 2018 - przez admin w Uzależnienia Behawioralne

Bez komentarzy

Gdzie leczyć alkoholizm?

Alkoholizm stanowi istotny problem nie tylko dla samego uzależnionego, ale także dla osób z jego otoczenia. Bardzo często zdarza się, że uzależnienie przejmuje kontrolę nad całym życiem chorego, uniemożliwiając mu normalne funkcjonowanie w aspekcie psychologicznym, fizjologicznym, i społecznym. Z tego powodu podjęcie leczenia jest absolutnie konieczne, a wybór odpowiedniej formy terapii jest kluczowym krokiem na drodze do wyjścia z nałogu.

Metody leczenia alkoholizmu

Obecnie przyjmuje się, że jedyną skuteczną formą leczenia choroby alkoholowej jest psychoterapia, której głównym celem jest zmiana sposobu myślenia i samopostrzegania przez osobę uzależnioną. Metoda ta obejmuje najczęściej wielomiesięczny lub wieloletni plan działania, a ponadto może być wspomagana przez leczenie farmakologiczne, które samo w sobie nigdy nie powinno stanowić jedynej wdrożonej formy walki z uzależnieniem.

Gdzie leczyć uzależnienie od alkoholu?

Samodzielne leczenie uzależnienia nie jest możliwe – interwencja osób trzecich to najczęściej jedyny efektywny sposób terapii. Chorzy szukający pomocy w walce z alkoholizmem w pierwszej kolejności trafiają do ośrodków odwykowych lub na spotkania grup wsparcia, takich jak np. Wspólnota Anonimowych Alkoholików.

W wielu przypadkach takie rozwiązanie nie przynosi oczekiwanych rezultatów, co stwarza konieczność istnienia placówek, które wyciągną do uzależnionych pomocną dłoń. Wśród nich, znaleźć można między innymi prywatne ośrodki leczenia uzależnień, do których zaliczyć można zarówno placówki państwowe, jak i prywatne.

Dlaczego warto zdecydować się na prywatny ośrodek leczenia uzależnień?

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień zapewniają indywidualne podejście do każdego uzależnionego, traktując go jako osobę chorą, której należy pomóc odzyskać dawne życie. W tego typu placówkach kadrę stanowią specjaliści, którzy dzięki swemu doświadczeniu, a także pasji i zaangażowaniu, dobierają odpowiednie formy psychoterapii. Takie leczenie, poparte ciężką pracą uzależnionej osoby to najskuteczniejszy sposób leczenia uzależnienia od alkoholu. Ośrodki prywatne to także gwarancja najlepszej opieki i najwyższego komfortu chorego.

Skorzystaj z pomocy, którą oferują inni

Alkoholizm to poważny problem dla każdego chorego, który jednak może do pewnego stopnia zostać rozwiązany z pomocą specjalistów. Coraz większa dostępność ośrodków leczenia uzależnień w znacznym stopniu ułatwia walkę z nałogiem, i co więcej – skorzystanie z niej bardzo często okazuje się być jedynym rozwiązaniem, które przynosi oczekiwane rezultaty.

×

Formularz kontaktowy