Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu

– zobacz, dlaczego warto podjąć leczenie uzależnień w naszym ośrodku odwykowym.

Alkoholizm – to choroba polegająca na okresowym piciu napojów alkoholowych w celu doznawania ich działania psychicznego, a czasem także dla uniknięcia złego samopoczucia. Jego istotą jest uzależnienie – zarówno psychiczne, jak i fizyczne. To oczywiście, uproszczona definicja. W sposób uproszczony można także powiedzieć, że leczenie alkoholizmu – to złożony i długotrwały proces.

Objawy alkoholizmu, których nie można ignorować.

Jednym z pierwszych objawów choroby alkoholowej jest zwiększona tolerancja (tzw. mocna głowa). Pijemy coraz więcej, nie odczuwając najczęściej większych skutków. Mimo tego już wtedy może pojawić się np. epizod urwanego filmu.
Kolejny objaw to utrata kontroli picia. Dla przykładu – może nie planować w konkretnym dniu picia alkoholu, a wraca późnym wieczorem pod jego wpływem. W tym przypadku spotykamy się również z takim określeniem jak upośledzona kontrola picia.
Zespół abstynencyjny to następny objaw sugerujący konieczność podjęcia terapii alkoholowej. Charakteryzuje się występowaniem silnego niepokoju, drżenia rąk, suchości w ustach i wielu innych nieprzyjemnych doznań po odstawieniu alkoholu. Głód alkoholowy to kolejny objaw uzależnienia związany z nieodpartą potrzebą wypicia napoju wyskokowego.
Do wyżej wymienionych problemów dochodzi zaniedbywanie rodziny, rezygnacja z hobby, zainteresowań czy zanik umiejętności spędzania wolnego czasu bez alkoholu.
Jeżeli stwierdzisz, że dotyczą Ciebie niektóre, a może nawet wszystkie wymienione objawy – TO … MASZ OGROMNY PROBLEM!
Podejmij terapię alkoholową w naszym ośrodku leczenia alkoholizmu – w Szenajdzie k. Kościerzyny.

Jak przebiega leczenie alkoholizmu w naszym ośrodku na Kaszubach?

W ośrodku leczenia uzależnień od alkoholu pomagamy wyjść z nałogu. Program leczenia odwykowego jest zawsze dostosowywany indywidualnie do Twoich potrzeb. Terapia alkoholowa – to również uzyskanie pełnej wiedzy o chorobie, praca nad zatrzymaniem autodestrukcji i krzywdy wyrządzanej sobie i swoim bliskim. Terapia alkoholowa w naszym ośrodku na Kaszubach – to szansa na trzeźwe życie! Zaufaj nam! Zdecyduj się już dziś! Podejmij decyzję o leczeniu alkoholizmu już teraz, kiedy jeszcze nie jest za późno. Odwagi!

 

 

 

 

Kontakt

Więcej informacji na temat leczenia alkoholizmu znajdziesz pod numerami telefonów podanymi na stronie głównej, a także w zakładce Kontakt. Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień i Ośrodek Odwykowy „WSPARCIE” w województwie pomorskim zachęca do skorzystania ze specjalistycznej pomocy.

 

 

×

Formularz kontaktowy

     

    Najlepsza terapia uzależnienia od alkoholu.

    Terapia stacjonarna i indywidualna, terapia dla kierowców, terapia stresu.

    ZADZWOŃ – to nic nie kosztuje.