Prywatny ośrodek leczenia uzależnień behawioralnych

W jakich sytuacjach warto skorzystać z leczenia uzależnień behawioralnych?

Do niedawna uzależnienia kojarzono przede wszystkim z zażywaniem różnych substancji psychoaktywnych. Dziś coraz częściej w naszym prywatnym ośrodku terapii uzależnień mamy do czynienia z nałogami behawioralnymi, czyli związanymi z wykonywaniem konkretnych aktywności. Należą do nich popędy, w tym np. do gier hazardowych czy komputerowych, jedzenia, pracy, zakupów. Repertuar takich zachowań ciągle się poszerza. Oprócz wyżej wymienionych wskazuje się na uzależnienie od seksu, telefonu komórkowego, kart płatniczych, a także od środków masowego przekazu. Mówi się również o uzależnieniu od zabiegów medycyny estetycznej (głównie botoksu), a nawet chirurgii plastycznej. Jak widać, terapia odwykowa proponowana przez nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień nie musi dotyczyć wyłącznie leczenia alkoholizmu czy uzależnienia od narkotyków. Skutecznie pomagamy także w przypadku uzależnień behawioralnych.

Czym charakteryzują się uzależnienia behawioralne, z którymi pracujemy w naszej poradni uzależnień?

Są one traktowane jako zachowania nałogowe (kompulsywne), nad którymi człowiek nie jest w stanie zapanować. Ponadto uzależnienia behawioralne w negatywny sposób wpływają na wiele obszarów jego codziennego funkcjonowania. Ich celem jest nie tyle osiągnięcie przyjemności, ile zredukowanie złego samopoczucia i wewnętrznego napięcia. Każdy rodzaj uzależnienia i jego leczenia skupia się na podłożu psychicznym (niesubstancjalnym). Ma ono charakter autodestrukcyjny, choć, np. pracoholizm, jest akceptowany społecznie.

Uwaga! Uzależnienie od Internetu to również uzależnienie behawioralne.

 

 

 

Kontakt

Więcej informacji na temat leczenia uzależnień behawioralnych znajdziesz pod numerami telefonów podanymi na stronie głównej, a także w zakładce Kontakt. Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień i Ośrodek Odwykowy „WSPARCIE” w województwie pomorskim zachęca do skorzystania ze specjalistycznej pomocy.

 

 

×

Formularz kontaktowy