Film

Leczenie uzależnień za pomocą hipnozy

Hipnoza – to nowatorska, skuteczna, niestandardowa metoda leczenia uzależnień.
Połączenie hipnozy z elementami psychotarapii zdecydowanie zwiększa skuteczność leczenia alkoholizmu, narkomanii, lekomanii, uzależnienia od papierosów, komputera itp.
Jesteśmy jednym z niewielu ośrodków terapii uzależnień w Polsce, który ma w swojej ofercie psychoterapię odwykową połączoną z hipnozą.
Metoda ta zdecydowanie zwiększa skuteczność leczenia odwykowego.
Działanie na podświadomość, hipnozą powoduje, iż pacjent coraz to mniej obsesyjnie myśli o piciu, graniu czy zażywaniu, aż do osiągnięcia stanu, w którym jest w stanie poradzić sobie z emocjami i myślami związanymi z uzależnieniem.
Oczywiście, niezbędne jest wprowadzenie, równolegle do terapii hipnozą, elementów terapii podstawowej w oparciu o pracę z pacjentem. Należy pracować nad:

  • uzyskaniem wiedzy na temat uzależnienia,
  • destrukcją (szkodami) wynikającymi z uzależnienia,
  • rozpoznaniem mechanizmów uzależnienia.
  • podstawową wiedzą na temat nawrotów.

Szczególny nacisk kładziemy na przekazanie wiedzy na temat, jak radzić sobie w nowym życiu bez alkoholu, narkotyków, jak wypełnić czas, który kiedyś przeznaczany był na hazard czy gry internetowe, jak zmieniać siebie, jak czerpać radość z trzeźwego życia.

Osoby uzależnione często zwlekają z decyzją podjęcia leczenia w ośrodku terapii uzależnień, ponieważ obawiają się, że nie poradzą sobie z trzeźwością, obawiają się nieznanego. Metoda leczenia uzależnień polegająca na połączeniu hipnozy z elementami psychoterapii podstawowej skuteczniej pomaga w trzeźwieniu i zmianach, które osoba uzależniona powinna dokonać w swoim życiu. Terapia to również wspólne spędzanie czasu, rozmowy, wspólne posiłki, wspólne spacery, wspólne oglądanie ciekawych filmów, ale również czas dla siebie. Zachęcamy do podjęcia terapii w naszym ośrodku.

 

 

 

Kontakt

Więcej informacji na temat leczenia uzależnień za pomocą hipnozy znajdziesz pod numerami telefonów podanymi na stronie głównej, a także w zakładce Kontakt. Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień i Ośrodek Odwykowy „WSPARCIE” w województwie pomorskim zachęca do skorzystania ze specjalistycznej pomocy.

 

 

×

Formularz kontaktowy