Prywatny ośrodek leczenia uzależnień od leków

Zdarza się, że niektórzy z nas z powodu wielu różnych przyczyn zażywają dużą ilość leków, co może prowadzić do uzależnienia. Uzależnienie od nich nazywamy
lekomanią. Choć rzadko się o tym mówi, ten problem staje się coraz częstszy. Nie należy go bagatelizować, ponieważ uzależnienie od leków może mieć fatalny w skutkach wpływ na nasze życie i zdrowie.
W naszym prywatnym ośrodku terapii uzależnień wiele razy zajmowaliśmy się leczeniem uzależnienia od leków.

Do ośrodka na terapię przyjmujemy tylko i wyłącznie osoby, które odbyły kompletny detoks w warunkach szpitalnych.

Warunkiem przyjęcia na terapię jest wcześniejsza konsultacja/wywiad z naszym terapeutą.

Przebieg uzależnienia od leków:

Lek powoduje przestrojenie czynności psychicznych oraz somatycznych do tego stopnia, że nagłe przerwanie jego stosowania wywołuje duże zaburzenia czynności organizmu zwane objawami abstynencji. Najczęściej i najszybciej wytwarza się zależność psychiczna od leku, rzadziej i później zależność fizyczna (somatyczna). Uzależnienie fizyczne od leku zmienia funkcjonowanie organizmu na tyle, że nagłe odstawienie tej substancji, powoduje zmiany pracy narządów wewnętrznych, np. zaburzenia ciśnienia krwi, czynności serca, oddychania i układu pokarmowego.
Uzależnienie od leków najczęściej obejmuje leki przeciwbólowe, nasenne, dopingujące i euforyzujące (wywołujące stan błogiego podniecenia).

Główne objawy abstynencyjne w przypadku uzależnienia od leków, to:
zaburzenia nastroju, lęk, niepokój, drażliwość, apatia, szybkie męczenie się, zaburzenia pamięci i koncentracji uwagi, bezsenność i koszmarne marzenia senne, bóle i zawroty głowy, nudności, wymioty, spadek łaknienia, utrata masy ciała, bóle w nadbrzuszu, zaparcia, biegunki, poty, łzawienie, dreszcze, nadwrażliwość na hałas, dotyk, zapachy, mrowienie, podwójne widzenie.

 

 

 

 

Kontakt

Jeżeli uważasz, że uzależnienie od leków może być Twoim problemem, zachęcamy do leczenia i skorzystania z pomocy naszego Prywatnego Ośrodka Terapii Uzależnień i Ośrodka Odwykowego „WSPARCIE” w województwie pomorskim.

 

 

×

Formularz kontaktowy

 

Intensywne, 3 dniowe, stacjonarne warsztaty dla osób współuzależnionych i DDA

Zadzwoń po więcej informacji.