mgr Łukasz Brandys

Certyfikowany specjalista terapii uzależnień 

Z wykształcenia jestem magistrem pedagogiki resocjalizacyjnej (studia na UG), certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień (certyfikat z KBPN, szkoliłem się w Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych), socjoterapeutą (studia podyplomowe na UG – „Socjoterapia i praca z grupą”). Z osobami uzależnionymi pracuję od 2009 roku. W pracy wyznaję zasadę dobro pacjenta przede wszystkim. Jestem osobą kontaktową, tolerancyjną, z dużym poczuciem humoru przy tym obowiązkową i lojalną, asertywną, potrafiącą przekonać do siebie inne osoby. Prywatnie jestem ojcem i mężem, posiadam również sporo zwierząt (głównie egzotycznych). Obserwacja i towarzyszenie moim zwierzakom w życiu jest moją pasją i hobby. Drugą moją pasją jest mitologia i historia Słowian. Trzecią, która towarzyszy mi od wczesnych lat życia, to muzyka tzw. alternatywna.

 

mgr Grzegorz Kurek

Specjalista terapii uzależnień – nie pije 16 lat

Pedagog, Specjalista Terapii Uzależnień, Certyfikowany Hipnoterapeuta. Mam na imię Grzegorz. Pracuję w tutejszym ośrodku jako terapeuta i hipnoterapeuta. Z wykształcenia jestem pedagogiem. W skutek różnych życiowych okoliczności stałem się osobą uzależnioną. Po przebyciu terapii rozpoczął się nowy okres w moim życiu. Ukończyłem Studium Terapii Uzależnień i od ponad 10 lat pracuje jako terapeuta w różnych ośrodkach, między innymi w: Ośrodku Żukówko, NZOZ „Terapia-24” Ośrodek Psychoterapii w Kościerzynie. W 2015 roku ukończyłem Kurs III stopnia Hipnozy i Hipnoterapii, umożliwiający mi pracę terapeutyczną, zawodową w charakterze hipnoterapeuty, która w leczeniu uzależnień odnosi duże sukcesy. Uważam, że najważniejszymi elementami wspomagającymi proces wychodzenia z uzależnienia jest przede wszystkim dobry kontakt z drugim człowiekiem oraz doświadczenie życiowe.

 

Witold Kozera

Instruktor terapii uzależnień – nie pije 31 lat

Mam na imię Witold i jestem właścicielem ośrodka. W moim życiu wiele się działo ale skupię się głównie na tym co było powodem, że zająłem się pomaganiem osobom problemem alkoholowym. Sam jestem osobą uzależnioną od alkoholu. Żyję w abstynencji od wielu lat. W roku 1990 ukończyłem terapię w Dziennym Oddziale w Toruniu. Dostałem nową szansę. W 1998 roku zostałem wolontariuszem w Poradni w Toruniu, później podjąłem tam pracę. Swoją wiedzę terapeutyczną zdobyłem na różnych kursach i szkoleniach, takich jak Studium Pomocy Psychologicznej Warszawa 2000 r. Jako Terapeuta pracowałem: na Oddziale Całodobowym w Toruniu-Czerniewicach, NZOZ „Terapia-24” Ośrodek Psychoterapii w Kościerzynie. Dodatkowo prowadziłem Grupę Wsparcia działającą przy Klubie Abstynenta „ Flisak „ w Toruniu. Uczestniczę w mityngach AA co daje mi energię do trzeźwienia. Jestem osobą komunikatywną, radość życia pozwala mi na nawiązywanie dobrych relacji z ludźmi. Nie boję się nowych wyzwań.

 

mgr Waldemar Wantoch-Rekowski

Psycholog, specjalista terapii uzależnień – nie pije 22 lat

Od 20 lat pomaga osobom uzależnionym od alkoholu. Ukończył studia psychologiczne w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Następnie po studiach kontynuował naukę na Studium Pomocy Psychologicznej i Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Odbył także staż kliniczny oraz superwizje w WOTUW Stanomino. Ponadto był uczestnikiem wielu kursów i terapii dla osób uzależnionych, m.in. terapii podstawowej dla osób uzależnionych, terapii zapobiegania nawrotom, terapii pogłębionej, DDA, czy programu rozwoju osobistego. Dzięki temu od podstaw zna drogę osoby uzależnionej, wie jakie problemy pojawiają się na jej drodze oraz jak skutecznie je rozwiązywać. W 2008 roku rozpoczął tworzenie Poradni Leczenia Uzależnień w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie, by przez 5 kolejnych lat kontynuować pracę w poradni. 

 

mgr Patryk Hildebrandt

Instruktor terapii uzależnień

Współwłaściciel ośrodka, który wkłada pełne serce i zaangażowanie w jego rozwój. Obecnie w trakcie drugiego roku szkolenia na instruktora terapii uzależnień na PFST w Gdańsku. Sam jest dorosłym dzieckiem alkoholików, więc doskonale wie ile wysiłku wymaga walka z uzależnieniem oraz jakie problemy dotykają pacjentów ośrodka. Całe swoje życie ma do czynienia z problemami alkoholowymi, co skłoniło go by swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystać w praktyce. W ten sposób postanowił, że chciałby pomagać innym osobom uzależnionym oraz ich rodzinom. Głównym celem założonego m.in. przez niego ośrodka jest stopniowa nauka osób uzależnionych życia w trzeźwości. Sam jest osobą uzależnioną od nikotyny jednak dzięki wiedzy i umiejętności radzenia sobie ze słabościami już szesnasty rok żyje w abstynencji. Ukończył własną terapię DDA, która umożliwiła mu wejście w głąb siebie i swoich problemów. To doświadczenie pomaga mu pomagać innym i dawać konkretne, rzeczowe wskazówki osobom uzależnionym oraz ich rodzinom. Dziś ma 44 lata, ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Gdańsku, a swoje kompetencje zawodowe opiera na swojej bardzo praktycznej wiedzy, którą dało mu samo życie. Pragnie wykorzystać swoje trudne doświadczenie, by koszmar osób uzależnionych oraz ich rodzin szybko się skończył. Patryk Hildebrandt pokazuje, że życie w trzeźwości – choć czasami trudne – jest możliwe dzięki pomocy odpowiednich specjalistów.

 

 

×

Formularz kontaktowy